O nas

Fundacja dla Życia i Zdrowia jest organizacją powołaną dnia 25 sierpnia 2015 roku. Bodźcem do powstania fundacji była chęć pomocy oraz budowania wsparcia dla jednostek i grup społecznych w trudnej sytuacji życiowej i społecznej umożliwiając im kontrolę nad uwarunkowaniem swojego zdrowia oraz pomóc poprawić im komfort życia. Wspieramy osoby zagrożone wykluczeniem społecznym jak również pomagamy wyrównywać szanse osobom dotkniętym chorobami społecznymi, które znacznie ograniczają możliwość wykonywania podstawowych obowiązków, a zarazem wymagają regularnej opieki zdrowotnej.

Fundacja i lokalny biznes

Przez wzgląd na powyższe postanowiliśmy wybrać taką drogę by osiągnąć nasze cele statutowe, a zarazem pozyskać finanse, by się rozwijać. Zadaliśmy sobie pytanie: „jakie istoty są najbardziej bezbronne i potrzebują najwięcej opieki?”. Wspólnie odpowiedzieliśmy – dzieci, zróbmy coś dla nich!
Od 2019 roku prowadzimy działalność gospodarczą w zakresie prowadzenia sali zabaw oraz organizacji i prowadzenia wszelkiego rodzaju aktywności dla dzieci i rodzin – imprez tematycznych, zajęć edukacyjnych, sportowych oraz najróżniejszych imprez okolicznościowych. Przy nawiązaniu stałej współpracy z Centrum Zabaw i Edukacji Złoty Smoczek mogliśmy rozszerzać swoją działalność i organizować wiele wydarzeń, na których gościliśmy tłumy bydgoskich rodzin oraz odnaleźliśmy swoje miejsce na ziemi. Niestety poznaliśmy również polskie realia prowadzenia działalności gospodarczej…

Novus – biuro na godziny

Koronawirus znacząco wpłynął na codzienne życie każdego z nas – od utraty stabilności finansowej, po brak klientów i konieczność optymalizacji kosztów prowadzenia naszych działalności. Stał się też dla wielu bodźcem do szukania nowych rozwiązań i dywersyfikacji swojej działalności. Nauczeni swoim doświadczeniem wiemy, że koszty najmu biura są wysokie, a umowy są zawierane na kilka lat. Dlatego korzystając ze współpracy z Bydgoskim Centrum Finansowym oraz Centrum Zabaw i Edukacji Złoty Smoczek przygotowaliśmy dla Was naszą nową ofertę Novus – biuro na godziny z możliwością opieki nad dziećmi.

Novus to lokale o łącznej docelowej powierzchni 130 metrów kwadratowych w Bydgoskim Centrum Finansowym przy ulicy Jagiellońskiej 1 w Bydgoszczy. Jest to najlepsza lokalizacja biznesowa w mieście w bardzo bliskim położeniu Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta, Starego Rynku, Sądu, Opery Nova oraz wielu innych bardzo ważnych punktów na mapie Miasta Bydgoszczy jak również lokali gastronomicznych.
Wielu z Was wie, że bolączką posiadania biura w ścisłym centrum miasta są kłopoty z parkowaniem, jeżeli nie chce się zostawić majątku na prywatnych parkingach. Dlatego wychodząc na przeciw waszym oczekiwaniom udostępniamy za darmo całodobowy piętrowy parking strzeżony w budynku Bydgoskiego Centrum Finansowego na czas korzystania z naszych usług. Jest to dla Was duża oszczędność czasu, pieniędzy oraz możecie być pewni, że auto stoi bezpieczne pod dachem, a Wy nie spóźnicie się na umówione spotkanie z powodu problemów z parkowaniem.
Jeżeli nie lubisz stać wiecznie w korkach i jesteś zwolennikiem komunikacji publicznej to musisz wiedzieć, że Rondo Jagiellonów to największy węzeł przesiadkowy w Bydgoszczy i zatrzymują się tam 24 linie komunikacji publicznej. Znajdujemy się 250 metrów od Ronda Jagiellonów – 3 minuty drogi pieszo.

Praca zdalna i opieka nad dzieckiem – czy da się to połączyć?

Praca zdalna w ostatnich latach zdecydowanie zyskuje na popularności. W niektórych zawodach jedynymi warunkami stają się posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz szybkiego łącza internetowego. Koronawirus również przyczynił się do sytuacji, gdzie jesteśmy zmuszeni pracować zdalnie, a często nie jesteśmy przygotowani na pracę z domu bo musimy ją pogodzić z opieką nad dzieckiem, które zostało w domu – ma zdalne nauczanie albo zamknęli jego przedszkole. Nasza oferta daje Wam możliwość połączenia pracy i opieki nad dziećmi w sali zabaw w preferencyjnych cenach. Sala zabaw znajduje się w tym samym budynku, dlatego Wy możecie pracować bez obawy o swoje pociechy, a dzieci będą bezpieczne i na pewno nie będą się nudzić.

Jesteśmy dla Ciebie!
Dołącz do nas.

Co-working
Biuro na godziny
Opieka nad dziećmi